30 April 2015

MUSTACHE YARD SALE SILESIA.

Dress: H&M  o  Coat: ZARA    Candy bag: FURLA    Shades: MISSONI

Sukienka: H&M  o  Płaszcz: ZARA    Torba: FURLA  
 Okulary: MISSONI  
Kochani, w te ostatni dzień kwietnia wrzucam dawno obiecaną relację z MUSTACHE YARD SALE SILESIA VERSION, ale jak to mówią, lepiej późno, niż wcale, więc tego się trzymajmy.

O CO TEN SZUM?
Jest to cykliczna impreza zrzeszając twórców i miłośników polskiej mody, designu i rękodzieła, (a nawet dobrej kuchni) której, po 12 edycjach, wreszcie udało się wyjść poza Warszawę i rozszerzyć swoją działalność na większe miasta - dotarła więc i do Katowic. Oprócz tutułowych targów, eventowi towarzyszyły panele dyskusyjne, warsztaty dla dzieciaków oraz afterparty, którego punktem kulminacyjnym był występ duetu DJejskiego Flirtini.

GDZIE?
Główna część imprezy, czyli targi mody i rękodzieła można było odwiedzać w kultowym śląskim cudzie architektonicznym (lub koszmarze, zależy od punktu widzenia), Spodku, na after party zaś bawiłam się w Cafe Europa.

KIEDY?
Jak juz pisałam, festiwal odbywa się cyklicznie w większych miastach, zaczęło się, jak to zwykle bywa, od Warszawy, w celu przestudiowania rozpiski odsyłam tutaj, edycja Katowicka miała miejsce 28 & 29 marca tego roku.

CZY WARTO?
Pewnie, że warto, chociażby po to, żeby wyrobić sobie opinie i poznać jakie są propozycje młodych polskich projektantów i czy są oni rzeczywiście konkurencją dla produktów z sieciówek pod względem jakości i ceny. 
Wybór ubrań, biżuterii, torebek i wyposażenia domu był naprawdę ogromny, choć przyznam szczerze, że moda wypadłą zdecydowani najsłabiej - pospolite kroje, pospolite materiały za całkiem nie tak znowu pospolitą cenę (nie chce absolutnie uogólniać, ale takie było moje wrażenie), zdecydowanie lepiej wypadłą biżuteria, rękodzieło i akcesoria oraz wyposażenie domu - bombowe żarówko-lampy, wałki do ciasta z uroczymi patternami, fikuśne kopertówy i nerki, czy biżuteria ze starych zegarków lub bryły 3D ze złoconego metalu na długich łańcuchach, nie dość że mogły skraść niejedno serce, były cholernie oryginalne i nietuzinkowe - takich rzeczy po prostu w zwykłym sklepie nie kupicie. Co więcej, można je było dostać z przeszło 20 % rabatem w stosunku do ich regularnej ceny.

___________________________________________________________________________________________________DON'T FORGET ABOUT ONGOING GIVEAWAY HERE
NIE ZAPOMNIJ O TRWAJĄCYM KONKURSIE TUTAJ


Do zobaczenia wkótce na Pandamone!
See you soon on Pandamone!
____________________

M

14 comments:

 1. Świetnie napisane i super zdjęcia
  http://odbicie-lustra.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. super impreza, oglądając zdjęcie odniosłam dokładnie takie wrażenie ja opisałaś: moda bez rewelacji za to żarówki ekstra :)

  http://lamodalena.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. Świetna impreza a Ewerta uwielbiam!

  ~~~~~~~~>
  Zapraszam również na mój blog.
  www.bambiboho.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. te koronkowe staniki są przepiękne!

  ReplyDelete
 5. hi how are you! super cool photos of the big yard sale. it looks huuge haha :-)
  Nice post! ;-)
  New Post on www.jonthegold.com
  Greets Jon

  ReplyDelete
 6. Super ! zapraszam do mnie-podlewsky.blogspot.com

  ReplyDelete
 7. bardzo obfita fotorelacja, czuję że tam byłam :)

  ReplyDelete
 8. Oczywiście, że wato się wybrać ;) to dobra okazja, aby się zainspirować ;)

  ReplyDelete
 9. Też byłam, fajna impreza :) Niedługo kolejne!

  ReplyDelete
 10. swietnie dobierasz ubrania i wychodzi genialny oufit ! widac ze kochasz mode ;* pozdrawiamy :*

  ReplyDelete
 11. Też uważam, że akurat jeśli chodzi o ubrania to niewielu projektantów się wyróżniało. Przeważnie wszędzie to co było hitem rok temu ;) Ale i tak było warto pojechać bo kupiłam piękny płaszcz na stoisku Talii i choć może nie jest jedyny w swoim rodzaju to na pewno będzie mniej popularny niż ciuchy z sieciówek i mała szansa, że spotkam osobę w takim samym :) To jest właśnie według mnie główna zaleta kupowania od mniej znanych projektantów. Choć ceny faktycznie nie zachęcają.

  ReplyDelete
 12. I have been checking out a few of your stories and i can state pretty clever stuff. I will surely bookmark your blog.
  Just discovered this blog through Bing, Diabazole what a way to brighten up my year!I have been checking out a few of your stories and i can state pretty clever stuff. I will surely bookmark your blog.Just discovered this blog through Bing, what a way to brighten up my year!http://www.healthsupreviews.com/diabazole/


  ReplyDelete
 13. If you really want you can look the other way and not talk about it. The real truth comes with being honest with yourself and your goals. This will lead to a sad and unfulfilling life. Neuro Elite Hey I am browsing your article on my Blackberry and I was imagining how cool it will be on my soon to be purchased ipad. Fleeting thought. Anyway thanks!http://www.supplements4help.com/neuro-elite/


  ReplyDelete